Актори аматорського театру в Рожищенському будинку культури
На світлині зображено акторів аматорського театру Рожищенського будинку культури, що показують виставу за твором Марка Кропивницького «Мартин Боруля». Прем'єра вистави відбулась на сцені Рожищенського будинку культури у 2-й половині 60-х років. Чоловік, котрий стоїть зліва за жінкою – Борис Трофімчук, який грає головну роль – Мартина Борулі. Автор фото невідомий.
Про театр міста Рожище.
Аматорське театральне мистецтво у Рожищі – окрема і яскрава сторінка багатогранного культурно-просвітницького життя міста, котра мала тривалу історію. Ще у міжвоєнний період у місті діяв польський театр і дві єврейські театральні трупи, які регулярно ставили вистави. Після звільнення Рожища він німецьких нацистів, у 1944 р. з ініціативи Бориса Тоцького був заснований драматичний гурток.
В кінці 1940–1950-х років драматичний жанр мав велику популярність в Рожищі. Драматичні аматорські гуртки діяли в клубі артілі інвалідів «Рекорд», мебльовій фабриці, районному об’єднанні «Сільгосптехніка», ремонтному заводі, сирзаводі. Кращі виконавці-аматори запрошувалися до участі у виставах Рожищенського будинку культури.
Після відкриття новозбудованого приміщення Рожищенського будинку культури у 1951 р., драмгуртківці отримали можливість ставити свої п’єси на великій сцені із глядацьким залом на 530 місць, що відкрило нові можливості для творчого розвитку. Вже перші прем’єри стали культурною подією в житті міста, а заповнені зали давали натхнення для самодіяльних артистів. Рожищенський глядач із задоволенням сприймав постановки драмгуртка, а актори ставали кумирами місцевої публіки. У 1950-і роки колектив суттєво розширився, новими учасниками стали М. Савчук, І. Демчук, В. Єфіменко, Б. Трофімчук, І. Савчук, А. Малярчук, та інші. Колектив драмгуртка показував свої виставами не лише жителям Рожищ, а й гастролював у селах району та навіть у Луцьку і Нововолинську.
мітки
Додаткова інформація: Волинська обл., Рожищенська територіальна громада, період від 1960 р. до 2024 р. Авторське право: Експонат Рожищенського історико-краєзнавчого музею.
статтю опублікував: Адміністратор дата публікації: 15 листопада 2024 р. останні зміни: 3 грудня 2024 р.