Фартух
Фартух - елемент жіночого українського одягу, який пов'язували поверх спідниці або сорочки. Та насправді він має особливе значення, оскільки це не лише обов'язковий елемент жіночого вбрання, а й один з найбільш символічних і архаїчних: у ньому дівчата йшли заміж, а матері народжувади дітей.
Фартух пошитий з білого перкалю, в одну пілку, вишитий червоно-коричневими нитками, у техніці "хрестик", орнамент - рослинний.
Силует розширений, верх призібраний у складки, пояс пришивний, прямий з розширеними кінцями, зав'язується позаду. Низ оздоблений фабричним мереживом. Основний орнамент - "кривий танець" (що зображає життєвий шлях і водночас є символом вічного буття), над яким горизонтально тягнеться смуга з квітів червоного кольору, які з'єднуються між собою коричневими гілками. Вище над цим орнаментом знову зображено три "защепи" над якими зображено п'ять восьмипроменевих зірок у два ряди.
мітки
Додаткова інформація: Волинська обл., Рожищенська територіальна громада, період від 1960 р. до 2024 р. Авторське право: Експонат Рожищенського історико-краєзнавчого музею. Хто вишив, невідомо.
статтю опублікував: Адміністратор дата публікації: 3 грудня 2024 р. останні зміни: 9 грудня 2024 р.