Лахтюк Андрій

Від дитячого олівця до іконопису. Шлях Андрія Лахтюка
Лахтюк Андрій, художник, іконописець який почав малювати у ранньому дитинстві. Мистецький хист батьки помітили коли сину виповнилося 8 років, він олівець із рук не випускав ніколи. Професійних художніх шкіл не відвідував, всьому вчився сам. Звісно, не без допомоги місцевих художників, які ділились своїм досвідом, давали поради. Велику підтримку отримав від батьків, адже вони спочатку облаштували робоче місце, придбали фарби, пензлі, полотна, професійний мольберт, художній інструмент.
Андрій Лахтюк народився 14 травня 1997 року у сім¢ї Валентини і Миколая. Подружжя проживало у Мар¢янівці, але згодом переїхала до села Борочиче Мар¢янівської територіальної громади. Виховує трьох талановитих і творчих дітей.
Валентина Григорівна, вчителька математики і інформатики у Мар¢янівському ліцеї, дівоче прізвище Яворська не тільки талановитий педагог, але для своїх синів вона найкраща мама. Микола Миколайович за спеціальністю столяр, займається будівельними роботами, майстер із золотими руками. Батьки пишаються своїми синами і радіють їхнім досягненням. Найстарший Андрій – художник, середній син Назар народився 2003 року, навчається у Львівській національній імені Миколи Лисенка на двох факультетах: академічний спів та духовий спів, оперний співак, Ілля наймолодший, 2011 року народження, навчається у Львівському державному музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької, грає на валторні, гітарі був учасником горохівського колективу бандуристів «Кобзарик». Важливим елементом сімейних відносин є взаєморозуміння, довіра, повага один одного. Для них важливо збиратися разом, підтримувати один одного.
Навчався Андрій Миколайович у Борочинському ліцеї. Має незавершену середню освіту. Наділений природнім даром, неймовірний талантом і хистом до малювання.
Будучи дитиною вільно експериментує з кольорами, формами та текстурами, невдовзі зробив свої перші творчі відкриття. Світ навколо себе сприймав більш глибоко та чутливо, розвивав творче мислення та уяву. Андрій виражав свої почуття та спостереження через малюнок. Художні роботи виконує лівою рукою.
Будучи учнем обирає неймовірну важку мистецьку тематику для своїх полотен. Для написання релігійної ікони потрібно знати і розуміти традиції, символіку, зміст релігійних сюжетів які ви зображаєте. Мати технічні навички малювання, розуміти створення композиції та кольору.
Вражає той факт, що перші роботи виконанні на релігійну тематики без досвіду і спеціального навчання.
Усі діти сім¢ї прислуговували у храмі і долучались до проведення богослужінь.
Процес написання ікони, дуже клопіткий і має певні особливості. Розпочинається із благословення священика, завжди горить свічка, яка підтримується молитвою до образа, який створюється. Серед робіт Андрія є ікони Діви Марії, Ісуса Христа, святого Миколая, святої княгині Ольги, мучениці Валентини, біблійні сюжети.
Художник робить акцент на обрисах, виділяє обличчя і очі. Візуально глядач може легко розрізнити центральний об'єкт і фон.
Додаткова інформація: Волинська обл., Горохівська територіальна громада, період від 1997 р. до 2025 р. Авторське право: Надія Фищук
статтю опублікував: Надія Фищук дата публікації: 14 травня 2025 р. останні зміни: 14 травня 2025 р.