Цікава мандрівка світом прадавнього українського міфу: зустріч з Дарою Корній в Рожнятові
11 жовтня 2024 року відбулася літературна зустріч з сучасною українською письменницею Дарою Корній. Бойківська світлиця Народного дому селища Рожнятів огорнулася таємничою й чарівною аурою, наповнилася магією слова і атмосферою міфічної реальності, покрилася мрійливим мереживом, в якому минуле, сучасне й майбутнє переплелися між собою. Авторка приїхала до читачів зі своїми Гонихмарниками, привезла у валізці сонячних зайчиків, казки з війни та історію жінки з «Щоденника Мавки».
Ведуча заходу Ніна Шищак зазначила, що в нинішньому тривожному часі війни ми всі, в єдиному пориві разом з нашими воїнами, маємо робити все для перемоги над ворогом, підносити українське слово, пропагувати українську книгу, берегти рідну мову, допомагати ЗСУ та ближньому, молитися за всіх бійців на передовій!
Ми дякуємо Богу за можливість зібратися разом, за кожне завтра, за наших незламних захисників і захисниць! Низький уклін усім, хто боронить наше життя, нашу землю і небо! Дякуємо ЗСУ, за захист, за відвагу і мужність!
Вічна шана, честь і слава всім Янголам-захисникам, які віддали свої життя за нас! Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх Героїв, які загинули у боротьбі за Україну.
А далі Дара Корній повела читачів у самобутній і моторошний світ, у якому постає багата уява наших пращурів, помандрувала українськими теренами і познайомила присутніх з чудернацькими персонажами. Вона пише для дітей, підлітків і дорослих, товаришує з міфічними істотами, має вплив на стихії, захоплює читачів чудернацьким сплетінням часових вимірів. Мольфарка української прози, майстриня українського фентезі, авторка, яку називають «Українська Стефані Майєр», тендітна жінка надзвичайної сили – сили боротися, творити, промовляти, духовно зростати, вдосконалюватися, вивчати, досліджувати, сили духу і потужної сили слова.
Кожну книжку Дари Корній можна розібрати на цитати: Деякі особливо припали до душі:
«Бібліотека й ліс – це ті місця, де можна легко заховатися від надміру доскіпливих очей і в’їдливих язиків».
«Минуле – це не просто пласт історії, воно досі живе в кожному з нас на рівні генетичної маминої колискової, бабусиного вишиваного рушника, дідової казки про бузинову сопілку».
«Бо віра – це зброя. А обеззброєне людство – мій пріоритет. Його легко перетворити на раба. Без віри людина готова продати чи закласти душу. Невіруючого легко перетворити на аморальну потвору, випити сили, навіть душу».
«Все має свою барву, все: сльози, сміх, біль, журба, навіть гріх».
«Куди там стихіям природнім до тих стихій, що нуртують усередині людини».
«Кожен має крила, крила надії, віри, любові. І ті крила в найважчі моменти життя рятують тебе, виносячи на собі, навіть із самого пекла. Тільки мусиш вірити, чекати і вірити, насамперед у себе і в любов».
«Не дозволяй нікому обтинати тобі крила».
Про роль української книги та важливість читання говорили гості, які приїхали з авторкою: поетеса і дитяча письменниця Віталія Савченко, письменниця, авторка оповідань і романів Таміла Тарасенко, головна редакторка видавництва «Маґура», письменниця Надія Жила.
У неперевершеному виконанні народного аматорського вокального ансамблю «Русинка» БКЗК «Народний дім селища Рожнятів» (кер. Леся Милів) прозвучали пісні «Україно, молюся за тебе», «Осіння пора». Такий ніжний і легкий спів чаруючим акордом лунав в серцях присутніх.
На завершення голова Рожнятівської селищної ради Василь Рибчак подякував авторці за доброту, щирість, теплоту, приємне спілкування, подарував бібліотечне видання «Рожнятівщина в легендах та переказах», на сторінках якого заховано багато нових ідей і сюжетів для наступних історій і нових книг, та побажав здоров’я, невичерпної енергії, довголіття, натхнення, злагоди і миру. Селищний голова вручив також пам'ятні сувеніри на згадку про зустріч письменницям, які завітали в наше селище.
Всі бажаючі змогли поспілкуватися з авторкою, поділитися своїми думками і враженнями, придбати книжки з автографом.
Гостя нашої світлиці – це жінка, яка в цьому тривожному часі носить почесне ім’я Мама Українського Воїна і Дружина Українського Воїна. Бажаємо Вашому сину і чоловіку, всім нашим захисникам і захисницям Божого захисту на кожному кроці! За нами перемога! Любов і життя завжди перемагають морок і смерть!
Читаймо українське, адже це допомагає нам у боротьбі зі злом!
статтю опублікував: Адміністратор дата публікації: 12 жовтня 2024 р. останні зміни: 21 листопада 2024 р.