Loading...
Loading...

Всеукраїнський відкритий діалог «Відкрий світ через книжку: бібліотека – твій ключ до знань» з нагоди фіксації Національного Рекорду України «Найбільш читаюча громада»

     Ура! Фініш! Ми змогли це зробити! Рекорд встановлено і зафіксовано! Ми тепер «Найбільш читаюча громада»! Категорії, в яких фіксуються рекорди, практично охоплюють усі сфери діяльності людини. Особливі люди та унікальні події – Рожнятівська найбільш читаюча громада тепер серед них! Це перемога українського слова і української книги! Було нелегко, але разом ми сила! Вдячні всім учасникам читацького рекорду за підтримку і активність!
     11 жовтня 2024 року у світлиці Рожнятівської публічної бібліотеки відбувся Всеукраїнський відкритий діалог «Відкрий світ через книжку: бібліотека – твій ключ до знань» з нагоди фіксації Національного рекорду України «Найбільш читаюча громада».
     Протягом трьох місяців (липень-вересень 2024) у трьох партнерських громадах: Рожнятівській (Івано-Франківська обл.), Рожищенській і Горохівській (Волинська обл.) мешканці прочитали понад 30 000 бібліотечних книг і написали відгуки на прочитані книги. Три партнерські громади повнили золотий легіон рекордсменів України в номінації «Найбільш читаюча громада».
     Цей читацький марафон ми розпочинали з Богом та надією на успішний результат. І сьогодні дуже тішимося, що нам все вдалося!
     Отець декан Степан Твердохліб розпочав захід молитвою і словом Божого благословення.
     Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять всіх Героїв, які віддали життя за Україну.
     З вітальним словом до гостей і всіх присутніх звернувся голова Рожнятівської селищної ради Василь Рибчак.
     В цей день на Рожнятівщину до світлиці бібліотеки завітала директор департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Міністерства культури та стратегічних комунікацій України Діана Трима. У своєму виступі вона зазначила: «Вражає не тільки кількість прочитаних книжок, а і те, що мешканці об’єднались навколо закладів культури. Бібліотеки стали місцем тяжіння та уваги. Це показник рівня розвитку громади. Це публічний доказ того, що українці мають жагу до знань та уважно ставляться до виховання своїх дітей. Невеликі громади обрали місцем свого спільного дозвілля саме бібліотеки».
     Привітала учасників відкритого діалогу начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Тетяна Бойко. Вона акцентувала на розвитку української культури в цей складний час, популяризації української книжки, промоції наших авторів, залученню людей до читання.
     Приємно було бачити в нашій світлиці головного спеціаліста відділу культури і мистецтв управління культури, національностей та релігій ОДА Оксану Ющишин.
     З нами на зв’язку онлайн був виконавчий директор Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Ігор Степурін.
     Ми дуже раді, що в цей день разом з нами були директорка Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка, заслужений працівник культури України Людмила Бабій, директорка Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва Світлана Шаган.
    Ведучий заходу - Радіон Прокопчук.
      Експерт Національного рекорду України Павло Горішевський перевірив доказову базу, підтвердив, що Рожнятівська, Рожищенська та Горохівська громади стали рекордсменами з читання, вручив сертифікати громадам і партнерам рекорду. Рекорд з читання книжок – це дуже відповідально, це важливий крок у популяризації читання в Україні, це добрий приклад того, як партнерство громад може піднести книгочитання на загальнодержавний рівень і бути взірцем для інших.
     Модератором панельної дискусії була Людмила Колісник – експертка з розвитку культури в громадах, представниця проєкту USAID HOVERLA, без якої цей рекорд би не відбувся. Саме вона є натхненницею не тільки цього проєкту, але й інших партнерських проєктів, про які в цей день говорили на зустрічі. Вона модерувала дискусію про партнерство громад, про те, як громади йшли до рекорду, про інноваційну ідею, яка є наступним кроком співпраці громад – «Платформу «Креденс», а також про те, чому саме бібліотеки та сфера культури є в фокусі уваги наших громад.
     У дискусії також взяли участь міський голова Рожищенської громади Вячеслав Поліщук, начальниця відділу культури Рожнятівської селищної ради Галина Курташ, розробник інноваційних цифрових продуктів, автор платформи Креденс Валерій Кулай, керівниця Волинського офісу USAID HOVERLA, без якої співпраця громад би не відбулася, Ірина Бойко, міські голови та гості заходу.
     Розповіли про участь у рекорді, кількість прочитаних книг, авторів, які їх зацікавили, читачі трьох партнерських громад.
     Начальниця відділу економічного розвитку Рожнятівської селищної ради Наталія Герасимчук, яка укладала заявку на наш рекорд, представила презентацію на тему «Ситуація з читанням книжок в Україні загалом та в громадах, які читали на рекорд. Чому потрібно продовжувати просувати читання українських книжок?».
     Проведено бліцопитування та панельну дискусію, на яку було запрошено письменницю, журналістку, лауреатку третьої премії «Коронації слова» за роман «Гонихмарник», лауреатку премії Кабінету міністрів України ім. Лесі Українки за книги «Чарівні істоти українського міфу» Дару Корній, головну редакторку видавництва «Маґура», письменницю Надію Жилу, активну читачку, учасницю читання на рекорд, книжкову блогерку Василину Семкович.
      Сьогоднішня дискусія показала, що, незважаючи на труднощі, українська книга залишається потужним інструментом для збереження нашої культури, ідентичності та духу нації.
Своїми думками і враженнями поділилися заступник виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення ВАОМС «Асоціація міст України» Діана Торконяк, голова Калуської районної ради Михайло Лаврів, перший заступник голови Калуської РДА Іван Шикеринець.
      Нині ми переконалися у тому, що в період великих випробувань книги залишаються людям вірними друзями і порадниками. В цей бурхливий, неспокійний час, коли надворі шумно і метушливо – у бібліотеці спокій і затишок, що допомагає людям хоч трохи відпочити душею, відволіктися від тяжких думок. Книги стають порятунком від тривоги. Книжку можна взяти з собою, перечікуючи сирену в укриттях. Зараз, як ніколи, популярною стала українська література. Українська книга зайняла своє єдине і почесне місце на всіх книжкових полицях українських бібліотек.
      Ще раз вітаємо жителів Рожнятівської громади та партнерських громад з перемогою! Переконані, що встановлений рекорд з читання книжок має стати добрим прикладом для інших громад!

1 / 15
2 / 15
3 / 15
4 / 15
5 / 15
6 / 15
7 / 15
8 / 15
9 / 15
10 / 15
11 / 15
12 / 15
13 / 15
14 / 15
15 / 15

Карусель зображень

відео з Youtube


статтю опублікував: Адміністратор дата публікації: 11 жовтня 2024 р. останні зміни: 21 листопада 2024 р.