Loading...
Loading...

«Приймана капуста» або «Капуста весільна»

Сваричівська страва «Приймана капуста» або «Капуста весільна». Рецепт записано від сваричівської ґаздині Наталії Дзундзи. Давню страву готували ще її бабуся, а потім мама, яка навчила готувати свою доньку. 
     Готували страву зазвичай восени, коли вже у всіх ґаздинь була квашена капуста.
     Для приготування страви на трилітрову каструлю нам потрібно:
    – квашена капуста 700 грам;
    – свіжа капуста 200 грам;
     – пшоно 50 грам;
     – рис 50 грам;
     – сметана пів літри;
     – борошно 1-2 столові ложки;
     – цибуля 2 великі;
     – молоко 150-200 грам;
     – сало;
    – шкварки;
     – смалець;
     – зелень (петрушка, зелені пера цибулі, кріп).
     В загальному капуста вариться приблизно дві години. 
     Спочатку промиваємо квашену капусту і ставимо в каструлю на легкий вогонь варитися. Коли капуста відварилася майже до готовності, відціджуємо її. Потім до відцідженої капусти в каструлю набираємо свіжої води і знову ставимо на вогонь, додаємо невеликий цілий шматок сала (приблизно 100-150 грам), далі додаємо молоко. Поки капуста вариться, нарізаємо свіжу капусту соломкою (пів качана) і цибулю на кубики. На сковорідці розігріваємо трохи смальцю, додаємо одну нарізану цибулю і обсмажуємо до золотистого кольору. До жареної цибулі додаємо половину сметани (250 грам), щоб трошки тушилася. 
     Коли квашена капуста закипить, додаємо нарізану свіжу капусту. Промиваємо рис і пшоно, щоб додати в каструлю до капусти. Приймаємо або заправляємо капусту пшоном і рисом, добре все вимішуємо і продовжуємо варити. Додаємо в каструлю одну нарізану кубиками сиру цибулю.
     Солі поки не даємо, бо квашена капуста сама по собі солена, будемо пробувати на смак вкінці. Поки страва готується і кипить на невеликому вогні, потрібно дрібно нарізати зелень. 
     Далі додаємо в каструлю зажарку з цибульки і добре вимішуємо. Наша страва майже готова. Ще 10 хвилин вариться на легкому вогні і додаємо останні інгредієнти. Сметану (250 грам) підбиваємо борошном, гарно вимішуючи, щоб не було грудочок, і знову приймаємо капусту, добре вимішуємо. Помішуємо страву час від часу, щоб не пристала до каструлі. Пробуємо на смак чи потрібно посолити. 
      Шкварки розігріваємо на сковорідці. Насипаємо прийману капусту в полумисок, зверху накладаємо шкварки, посипаємо зеленню і смакуємо.
      У с. Сваричів до прийманої капусти подавали бульбу нелупку (картоплю в мундирах) і окремо відварену фасолю.

відео з Youtube

мітки



Додаткова інформація: Івано-Франківська обл., Рожнятівська територіальна громада, період від 1900 р. до 2025 р. Авторське право: Рецепт страви Наталії Дзундзи, відео - БойкоТВ
статтю опублікував: Адміністратор дата публікації: 26 лютого 2025 р. останні зміни: 27 лютого 2025 р.