МАГЛАЙ – ХЛІБНИЙ СМАКОЛИК З АРОМАТОМ ДИТИНСТВА
МАГЛАЙ – ХЛІБНИЙ СМАКОЛИК З АРОМАТОМ ДИТИНСТВА
Попри те, що нині на полицях магазинів удосталь різноманітних хлібобулочних виробів, господині нашого села Ощів продовжують випікати домашній хліб. Правда, не так, як колись – у печі на черені чи капустяному листі, тепер – здебільшого в газових чи електричних духовках, використовуючи спеціальні форми. Проте часто під час цього процесу готується й додаткова страва – маглай. Це, власне, - випічка із залишків хлібного тіста з додаванням інших складників: яблук, вишень, черешень, малини або їхньої суміші. Готується маглай дуже просто, а смакує неперевершено, особливо влітку з кухликом холодного молока.
Можна приготувати цю страву і спеціально, без одночасного випікання хліба. Отож для тіста на два маглаї нам знадобиться:
· сироватка тепла або вода – 500 мл;
· дріжджі живі – 25 г;
· цукор – 2 ст. ложки;
· сіль – 1 ч. ложка;
· олія – 2 ст. ложки;
· борошно пшеничне – приблизно 800 г;
· яблука, нарізані кубиками – на ваш смак.
Крім того, потрібна олія для змащування форм і одне яйце – для змащування маглаїв перед випіканням.
Насамперед просіюємо борошно. У теплій сироватці розчиняємо дріжджі з цукром і невеликою кількістю борошна (1-2 ложки). Відставляємо на 10 хвилин, а тим часом готуємо яблука. На мій смак – яблук має бути багато і найкраще кислих сортів. Важливо: яблука не очищуємо від шкірки, а лише виймаємо серцевинку і нарізаємо.
До опари додаємо сіль, олію, поступово – борошно і замішуємо тісто. Місимо довго, приблизно 20 хвилин. Коли тісто починає відставати від руки, припиняємо роботу.
Накриваємо тісто і залишаємо, щоб нарухалося, приблизно на 1 годину. Тим часом змащуємо олією форми, розколочуємо виделкою яйце для змащування маглаїв.
Коли тісто піднялося, додаємо нарізані яблука, добре перемішуємо і формуємо маглаї. Заповнюємо форми наполовину і залишаємо в теплому місці ще на хвилин 15-20. Тоді змащуємо яйцем і відправляємо у розігріту до 200 градусів духовку приблизно на 40 хвилин.
Випечені маглаї можна притрусити цукровою пудрою, однак і без цього  
мітки
Додаткова інформація: Волинська обл., Горохівська територіальна громада, період від 0 р. до 2024 р. Авторське право: Рецепт записала Наталія Новосад с.Ощів
статтю опублікував: Адміністратор дата публікації: 20 листопада 2024 р. останні зміни: 22 листопада 2024 р.