В Горохівській громаді відбулась презентація унікальної цифрової платформи «КРЕДЕНС»
«КРЕДЕНС» – це інноваційна інтернет-платформа, створена для збереження культурної спадщини та цифровізації бібліотечної роботи. Для жителів громад ця платформа є майданчиком, де можна ознайомитися із культурними надбаннями краю, книжковими фондами, анонсами мистецьких подій. Платформа має веб-додаток, зручний для мобільного застосування. Її офіційна презентація відбулася 10 грудня в Горохові, а першими громадами-учасницями проекту стали Горохівська, Рожищенська (Волинська область) та Рожнятівська (Івано-Франківська область). Ці три громади уклали договір про співробітництво для реалізації цього та інших креативних проєктів.
Що ж таке «КРЕДЕНС»? Назва платформи говорить сама за себе. У кожній хаті свій креденс – це місце для зберігання найціннішого. Нова розробка є цифровим Креденсом, куди можна «покласти» автентичні речі, що мають історичну чи культурну цінність. Завдяки цьому скарби української культури зможуть побачити люди з усього світу. Унікальну цифрову платформу «Креденс» розробив вчитель Горохівського Ліцею N1 ім. Івана Франка Валерій КУЛАЙ, який вже має такі цифрові здобутки, як ОІС «SmartШкола».
Як це працює? Кожен охочий може вже зараз долучитися до наповнення цифрових «шухляд» платформи. Категорії: -Вишивані скарби – старовинні зразки ручної вишивки; -Старовинні рецепти – традиційні страви регіону, які передавалися з покоління в покоління; -Ретросвітлини – фотографії, що відображають історію громади та багато іншого; -Народні звичаї, обряди та традиції – унікальні елементи культури; -Ремесла – майстерність, якою славляться місцеві майстри; -Мистецька галерея – твори мистецтва; -Пісенна спадщина – автентичні пісні у текстовому чи аудіоформаті; -Стародавні речі – предмети побуту, інструменти чи інші унікальні артефакти; -Відкрита скриня – категорія для матеріалів, які не підпадають під інші рубрики. Матеріали можуть бути представлені у вигляді текстів, фотографій, аудіофайлів чи відео.
Чому це важливо? «КРЕДЕНС» – це унікальна можливість зберегти в оцифрованому вигляді та передати майбутнім поколінням культурні надбання громади. Завдяки цифровому формату ці скарби стануть доступними не лише для місцевих мешканців, але й для зацікавлених людей з усього світу. Сучасною та більш відкритою стане робота бібліотек, бо користувач у особистому кабінеті може бачити всю доступну літературу, новинки.
Платформа КРЕДЕНС – це про новий рівень культурних послуг, про системний підхід до якісних змін.
статтю опублікував: Адміністратор дата публікації: 20 грудня 2024 р. останні зміни: 20 грудня 2024 р.