

Авангардне мистецтво в Україні, 1910–1930: пам’ять, за яку варто боротися
Категорія: Мистецтво Автор: Мирослав Шкандрій Рік видання: 2024 Видавництво: Фабула Мова: Українська; (Українська) Інвентарний №: 19609 ISBN: 97861752200471903
Опис: 'Авангардне мистецтво в Україні, 1910–1930: пам’ять, за яку варто боротися' Мирослав Шкандрій - це відомий канадський літературознавець і мистецтвознавець українського походження. Він досліджує українську літературу й мистецтво, творчість письменників єврейського походження в Україні, боротьбу українців з російським імперіалізмом. Він також займається історичною та культурною спадщиною України, особливо її авангардного розвитку 1910-1930-х років «Авангардне мистецтво в Україні, 1910–1930: пам’ять, за яку варто боротися» - це важлива книга про світ українського авангарду. Ця книга розповідає про талановитих митців, які створили унікальні твори відображаючи дух свого часу. Ви дізнаєтеся про їхню життя, творчий шлях, вплив на сучасне мистецтво і культуру. Ви побачите, як вони боролися за свою незалежність і свободу в умовах російської імперії і експансії. Ви зрозумієте, чому їхнє мистецтво та життя є таким цінним і актуальним для сучасності. Книжка буде цікава для всіх, хто любить мистецтво, історію і культуру України. Вона також буде корисною для тих, хто хоче детально дослідити український авангард 1910-1930-х років. Книжка написана доступною і зрозумілою мовою, а також має фотографій та посилання на першоджерела. Також рекомендуємо інші видання Мирослава Шкандрія: «Модерністи, марксисти і нація. Українська літературна дискусія 1920-х років» та «Євреї в українській літературі. Зображення та ідентичність», які ви можете замовити на нашому сайті або придбати у фізичних книгарнях «Є».
Анотація: Чимало митців, які вважали себе українцями, народились і працювали на території України, нині відомі у світі як представники російської чи європейської культури. Цією книжкою Мирослав Шкандрій повертає українським авангардистам українське обличчя, викрадене колоніальним минулим. Тут Україна постає мультинаціональною країною з багатою культурою, яка надихала сміливі мистецькі порухи. Автор прискіпливо досліджує життя і творчість митців 20–30-х років ХХ століття, зокрема Давида Бурлюка, Казимира Малевича, Івана Кавалерідзе, Дзиґи Вертова, Вадима Меллера, Михайла Бойчука.
інвентарний номер: 19609
статус: у бібліотеці |
КЗ "Публічна бібліотека" Рожищенськоі міської ради Рожищенська територіальна громада