

Історія Нової Січі, або останнього Коша Запорозького
Категорія: Історія Підкатегорія: Історія України Автор: А.О. Скальковський Рік видання: 2003 Видавництво: Січ Мова: Українська; (Українська) Інвентарний №: 9877 ISBN: 978611011771517200
Опис: 'Історія Нової Січі, або останнього Коша Запорозького' «Історія Нової Січі, або останнього Коша Запорозького» - праця одного із перших дослідників українського козацтва Аполлона Олександровича Скальковського. Унікальність цієї книги в тому, що вперше вона була опублікована у середині дев’ятнадцятого століття, коли прямі нащадки козаків ще жили серед наших предків. Зокрема автор частково описує як проходила робота над книгою, про подорожі та пошуки документів та фактів, постійні відвідини архівів у різних містах тощо. В результаті багаторічної праці врешті була написана «Історія Нової Січі, або останнього Коша Запорозького» про важливу добу української історії. Варто зазначити, що автор намагається правдиво і без ідеалізації описати життя та устрій козаків. Книга буде цікавою усім, хто бажає дізнатися більше про часи козаччини, про побут та традиції козаків, про походи, битви, перемоги та поразки наших предків. Також рекомендуємо звернути увагу на інші видання розділу «Військова історія». Зокрема на книги «Людина війни: Зовнішність та озброєння воїнів на території України від енеоліту до сьогодення» та «Історія війн і військового мистецтва. У трьох томах. Том 2 (початок XVI – початок XX ст.)», які допоможуть дізнатися більше про історію військової справи України. Усі згадані книги ви можете придбати на нашому сайті або у книгарнях нашої мережі.
Анотація: Відомий історик, етнограф та публіцист А. О. Скальковський (1808-1898) одним із перших опрацював архівні матеріали з історії Запорозької Січі. Він по суті врятував від повного зникнення неоціненні документи, свідчення колишніх запорожців. Фактаж головним чином стосується Придніпров`я. У першій частині увага приділена походженню козацтва, формуванню Запорозького низового війська, подано цікаві подробиці про його склад, управління, військову готовність, судочинство, церковний устрій, громадське й домашнє господарство, торгівлю, звичаї. Друга і третя частини щедріше документовані матеріалами про воєнні походи запорожців, їхні взаємини з поляками, турками, татарами. Висвітлено головні події аж до атакування Січі у червні 1775 року і долю козацтва після падіння Коша на річці Підпільній. Завершується праця додатками, котрі вміщено в оригіналі. Українською мовою перекладено вперше через 150 років після виходу в світ першого видання. Розраховано на масового читача.
інвентарний номер: 9877
статус: у бібліотеці |
КЗ "Публічна бібліотека" Рожищенськоі міської ради Рожищенська територіальна громада